Operacja GOLDEN DOG

Kolejny raz Semper Parati zawitało na dobrze nam znaną miejscówkę – Raszówkę. W składzie Askel – Olin – Rip wzięliśmy udział w scenariuszu Golden Dog, czyli ostrej strzelance z pretekstem fabularnym. Krótkie objaśnienie: samolot firmy Anber Hold załadowany niezbyt legalnym złotem rozbija się gdzieś w lesie niedaleko wioseczki Mała Niagara. Do walki o rozsypany w terenie ładunek staje wojsko, najemnicy korporacji oraz… wieśniacy, w których to przyszło nam się wcielić.

Impreza miała wymagania stylizacyjne, tak też mogliśmy podziwiać dzielne zastępy wiochmenów odzianych w taktyczne dresy bojowe, przyśpiewujących ludowe piosenki i walczących o swoją bimbrownię. Poza tym rozgrywkę urozmaicała możliwość minowania dróg, postacie medyków oraz oczywiście walka o złoto. Między stronami konfliktu dochodziło do porozumień i chwiejnych zawieszeń broni, które kończyły się za każdym razem bezpardonową wymianą kompozytu; całe to zamieszanie dodawało rozgrywce dynamiki. Niedługie momenty ciszy tylko podkreślały następujące po nich bitwy, podczas których cała Raszówka rozbrzmiewała kanonadą ognia z karabinów szturmowych, maszynowych, niosło się echo eksplozji granatów…

Pogoda nam dopisała, tak więc w promieniach jesiennego słońca spędziliśmy bardzo aktywne przedpołudnie, nawet niezbyt często odwiedzając punkt odrodzeń. Jak zeznają nasi lokasi, dresy okazały się nad wyraz komfortowe w warunkach bojowych; trzy paski na niebieskich rękawach pozwalały na skuteczne maskowanie w terenie, zaś wyciągnięte na wierzch skarpetki dawały +3 do prędkości. Oczywiście nie obyło się bez emocji po chwilowym zniknięciu plecaka ze sprzętem, ale w ogólnym podsumowaniu wypad został zakwalifikowany przez Semper Parati jako nad wyraz udany.