RYŚ – Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków

Zarząd Terenowy NSZZFiPW przy Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu, funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz członkowie grupy Semper Parati Wratislavia pragną zaprosić wszystkich tych, którzy mają chęć pokonać własne słabości, a także sprawdzić granice swojej wytrzymałości, na „RYSIA” – I Edycję Nocnego Maratonu z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków. Patronat Honorowy nad Maratonem objął Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Ryszard Godyla oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Antoni Kopeć.

Na trasie długości biegu maratońskiego (42 km i 195 m) uczestnicy będą musieli wykazać się
m.in. umiejętnościami zręcznościowymi i strzeleckimi, które zostaną poddane próbie na ukrytych punktach kontrolnych. Przydatna będzie biegłość w posługiwaniu się kompasem i mapą. Nikt nie pozostanie przegrany – każdy, kto wystartuje w „biegu po łapę rysia” i zaliczy przynajmniej dwa punkty kontrolne, weźmie udział
w losowaniu nagród.

„RYŚ” nie jest imprezą, której droga przebiega po oznaczonym szlaku – każda drużyna samodzielnie wyznacza sobie trasę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, a to czy pokona ją biegiem czy też szybkim marszem zależy wyłącznie od niej. Piękne okoliczności przyrody, duch zdrowej, sportowej rywalizacji, współdziałanie i wzajemne wsparcie ze strony członków drużyny sprawi, że „RYŚ” będzie jednym z bardziej zapadających w pamięć wydarzeń. Zwycięzcami imprezy będą wszyscy, którzy odważą się wystartować.

Maraton odbędzie się w godzinach nocnych (start imprezy zaplanowano na godzinę 19.00)
z 15 na 16 listopada 2013 r., na rozległym terenie wokół Kątów Wrocławskich (dokładne miejsce rozpoczęcia imprezy zostanie podane w mailu zwrotnym). Do udziału w imprezie można zgłaszać (drogą mailową, na adres patryk@ztfiolki.pl) zespoły 3 – 4 osobowe. Zgłoszenia wraz z wpisowym (w kwocie 20 zł od osoby) należy przesyłać najpóźniej do dnia 5 listopada 2013 r. Dane do przelewu znajdują się poniżej:

Nr rachunku: 89 1090 2473 0000 0001 2200 5944

Nazwa odbiorcy: Nocny Maraton RYÅš

Adres: 53-239 Wrocław, ul. Fiołkowa 38

Tytuł przelewu: RYÅš JESIEŃ 2013, (nazwa drużyny)

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 502 234 539. Regulamin Maratonu znajduje się na stronach www.rys.ztfiolki.pl oraz www.rys.semper-parati.pl, a jego ostateczna wersja zostanie opublikowana 1 listopada 2013 r.