Zapisy na II edycję RYSIA ruszyły!

Zarząd Terenowy NSZZFiPW przy Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu, funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz członkowie Stowarzyszenia Semper Parati Wratislavia pragną zaprosić wszystkich tych, którzy mają chęć pokonać własne słabości, a także sprawdzić granice swojej wytrzymałości, na drugą edycję „RYSIA” – Nocnego Maratonu z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków. Patronat Honorowy nad Maratonem objął Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Ryszard Godyla oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Antoni Kopeć.

Na trasie długości biegu maratońskiego (którą można pokonać zarówno marszem jak i biegiem) Uczestnicy będą musieli wykazać się rozlicznymi talentami i umiejętnościami, które zostaną poddane próbie
na ukrytych punktach kontrolnych. Szczególnie przydatna będzie biegłość w posługiwaniu się kompasem i mapą, ponieważ każda drużyna samodzielnie wyznacza sobie trasę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi.

Piękne okoliczności przyrody, duch zdrowej, sportowej rywalizacji, współdziałanie i wzajemne wsparcie ze strony członków drużyny sprawi, że „RYŚ” będzie jednym z bardziej zapadających w pamięć wydarzeń. Zwycięzcami imprezy będą wszyscy, którzy odważą się wziąć w niej udział – nikt nie pozostanie przegrany. Dodatkowo każdy Uczestnik, który wystartuje w „biegu po łapę rysia” i zaliczy przynajmniej dwa punkty kontrolne, weźmie udział w losowaniu nagród.

Maraton odbędzie się w godzinach nocnych (start imprezy zaplanowano na godzinę 19.00)
z 5 na 6 kwietnia 2014 r., na rozległym terenie wokół Kątów Wrocławskich (dokładne miejsce rozpoczęcia imprezy zostanie podane w mailu zwrotnym). Do udziału w imprezie można zgłaszać (drogą mailową, na adres patryk@ztfiolki.pl) wyłącznie zespoły 3 – 4 osobowe. Zgłoszenia wraz z wpisowym (w kwocie 25 zł od osoby) należy przesyłać najpóźniej do dnia 22 marca 2014 r. Dane do przelewu znajdują się poniżej:

Nr rachunku: 89 1090 2473 0000 0001 2200 5944
Nazwa odbiorcy: Nocny Maraton RYÅš
Adres: 53-239 Wrocław, ul. Fiołkowa 38
Tytuł przelewu: RYÅš WIOSNA 2014, (nazwa drużyny)

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: Piotr – 607 483 725, Patryk – 607 161 214, Paweł – 605 033 683. Regulamin Maratonu znajduje się na stronie www.rys.ztfiolki.pl,
a jego ostateczna wersja zostanie opublikowana 1 kwietnia 2014 r.