Rejestracja na 3 edycją RYSIA otwarta!

Zarząd Terenowy NSZZFiPW przy Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu, funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz członkowie Stowarzyszenia Semper Parati Wratislavia pragną zaprosić na kolejną już odsłonę „RYSIA”. Uczetnicy znów będą mieli okazję sprawdzić granice swojej wytrzymałości, a także pokonać własne słabości. Patronat Honorowy nad Maratonem objął Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Ryszard Godyla oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Antoni Kopeć.

Na trasie długości biegu maratońskiego (którą można pokonać zarówno marszem jak i biegiem) Uczestnicy będą musieli wykazać się rozlicznymi talentami i umiejętnościami, które zostaną poddane próbie na ukrytych punktach kontrolnych. Szczególnie przydatna będzie biegłość w posługiwaniu się kompasem i mapą, ponieważ każda drużyna samodzielnie wyznacza sobie trasę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi.

Piękne okoliczności przyrody, duch zdrowej, sportowej rywalizacji, współdziałanie i wzajemne wsparcie ze strony członków drużyny sprawi, że „RYŚ” będzie jednym z bardziej zapadających w pamięć wydarzeń. Zwycięzcami imprezy będą wszyscy, którzy odważą się wziąć w niej udział – nikt nie pozostanie przegrany. Dodatkowo każdy Uczestnik, który wystartuje w „biegu po łapę rysia” i zaliczy przynajmniej dwa punkty kontrolne, weźmie udział w losowaniu nagród.

Maraton odbędzie się w godzinach nocnych (start imprezy zaplanowano na godzinę 19.00) z 27 na 28 września 2014 r., na rozległym terenie wokół Kątów Wrocławskich (dokładne miejsce rozpoczęcia imprezy zostanie podane w mailu zwrotnym). Do udziału w imprezie można zgłaszać (drogą mailową, na adres patryk@ztfiolki.pl) wyłącznie zespoły 3 – 4 osobowe. Zgłoszenia wraz z wpisowym (w kwocie 25 zł od osoby) należy przesyłać najpóźniej do dnia 17 września 2014 r. Dane do przelewu znajdują się poniżej:

Nr rachunku: 89 1090 2473 0000 0001 2200 5944

Nazwa odbiorcy: Nocny Maraton RYÅš

Adres: 53-239 Wrocław, ul. Fiołkowa 38

Tytuł przelewu: RYÅš JESIEŃ 2014, (nazwa drużyny)

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: Piotr – 607 483 725, Patryk – 607 161 214, Paweł – 605 033 683. Regulamin Maratonu znajduje się na stronie www.rys.ztfiolki.pl, a jego ostateczna wersja zostanie opublikowana 15 września 2014 r.