Kryptonim: Supresja, cz. 1

Dzień jak co dzień w SP – od akcji na wojenkach po plan filmowy. A tak całkiem poważnie – zaprzyjaźniona ekipa filmowa SPJ Media, której profesjonalizm mogliśmy docenić przy „RYSIOWYCH” viralach, zaproponowała nam uczestnictwo w projekcie pt. „Supresja”.

Cytat ze strony http://www.supresja.pl

„Supresja” to trzynastoodcinkowy serial, którego główną bohaterką jest Natalia (Roksana Roguś) – kobieta z niesamowitym darem, który ją samą może doprowadzić do autodestrukcji. Kobieta dopiero zaczyna pracę w tajnym oddziale CLKP (Centralne Laboratorium Kryminalne Policji). Została tam zatrudniona nie bez powodu. Wydarzenia z przeszłości sprawiły, że posiada ona niezwykłe umiejętności dochodzeniowe. Doświadcza ona tytułowej „supresji” – czuje i widzi więcej niż zwykli ludzie. Ów stan, który jest prawdziwym darem w pracy dla tajnych służb, na co dzień jest jej utrapieniem. Natalia jest niestabilna emocjonalnie i zażywa sporo leków psychotropowych. Rozdarta pomiędzy koszmary i wizje z przeszłości, które z każdym kolejnym odcinkiem, widz odkrywa wraz z bohaterką – a niebezpieczną pracę – co dnia balansuje na krawędzi ryzyka. Zachowanie Natalii, nie pozostaje obojętne jej współpracownikom. Na początku są niepewni jej zachowań i nie rozumieją sytuacji. W toku wydarzeń jednak zacieśniają coraz mocniejsze relacje. Historia Natalii i całej ekipy CLKP jest w misterny sposób wpleciona w główny wątek każdego odcinka, które opierają się na niewyjaśnionych morderstwach i staje się motywem wiodącym całej fabuły serialu. W pierwszym z nich, agenci próbują odnaleźć zabójcę człowieka, którego nagie ciało zostało właśnie wyłowione, z ciemnych odmętów wód rzeki Odry.

Nasza rola ograniczała się do odegrania grupy szturmowo-uderzeniowej, jednak okazało się, że zdjęcia trwały cały dzień – wszystko przez konieczność kilkukrotnego, mozolnego powtarzania ujęć. Oczywiście SP wywiązało się z umowy tylko prestiżowo, a sam trailer robi robotę.