Kampania EQUILIBRE Zmiana 1: Konwój

„Równina Weiße Hosen to niewielki skrawek ziemi o znaczeniu strategicznym i gospodarczym, który w wyniku wewnętrznych tarć ludności pogrążył się w chaosie wojny i zniszczenia. Prowadzące wieloletni spór terytorialny mocarstwa tylko czekały na taki moment, by wraz ze swoimi sojusznikami wykorzystać sytuację i „wprowadzić ład i porządek” oraz podporządkować sobie ten jakże ważny kawałek terenu. Do gry weszły spierające się od lat kraje, oddziały sąsiednich mocarstw pod przykrywką „misji stabilizacyjnych”, zajęły północ (SFOR) oraz południe (CJTF), by pod pozorem przywrócenia ładu i porządku w regionie, podporządkować sobie ten bogaty w surowce i strategicznie położony skrawek ziemi. To nie mogło skończyć się inaczej jak tylko eskalacją konfliktu. Mocarstwa starły się jak równy z równym!”

Tyle tytułem wstępu. Kampania EQUILIBRE zachęciła nas do udziału ciekawie zapowiadającym się wątkiem fabularnym i formułą rozgrywki podzieloną na trzy tzw. Zmiany. Dodatkowo była to okazja do odwiedzenia starych śmieci czyli wrocławskich Sołtysowic, gdzie Semper Parati stawiało swoje pierwsze airsoftowe kroki.

Ekipę dzielnie reprezentowali Olin, Cahir, Askel i Bahys wspierani przez naszych przyjaciół z Wałbrzycha – Shanti i Krzywego. Zdecydowaliśmy się walczyć po stronie CJTF, dzięki czemu mogliśmy współdziałać z takimi ekipami jak Grupa Południowy-Zachód.

„Szybki rajd CTFJ pozwolił na założenie wysuniętego daleko na północ posterunku, dzięki któremu mogą kontrolować najważniejszy szlak komunikacyjny prowadzący z największego miasta w regionie w kierunku południa. Równocześnie siły SFOR dowiedziały się o ukrytym składzie i fabryce IED, które chcą wykorzystać do zablokowania transportów zaopatrzenia dla oddalonego posterunku, który stoi im na drodze na południe.”

Na WMASG.pl znajduje się obszerny temat dot. Konwoju, w którym każdy może poczytać opinie uczestników. My ze swojej strony dziękujemy Chichotowi za pracę, którą włożył w przygotowanie tej rozgrywki. Może nie wszystkie elementy zagrały, może nie wszyscy gracze postępowali fair play, ale i tak bawiliśmy się znakomicie. Wyciągnęliśmy też wiele wniosków, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości. Na koniec trochę marketingu:

„Kampania EQUILIBRE to:
– 75 ha terenu, łąk, krzaków, lasu i niewielkiej ilości zabudowań!
– cztery dni i jedna noc heroicznych zmagań z wrogiem, własnymi słabościami i terenem!
– podzielona na 3 zmiany gra, której kolejne scenariusze będą modyfikowane o wynik poprzednich potyczek
– walka w przedwiosennym błocie, w gorącej czerwcowej nocy i w chłodnym wrześniowym poranku
– to potyczka o strategiczny fragment spornego terytorium

– to możliwość zapisania się na jedną dowolną, dwie lub trzy gry i wzięcie udziału w heroicznej kampanii po stronie jednego z dwóch równych sobie mocarstw
– to możliwość wygrania jednego z 5 zestawów MRE co każdą zmianę!
– to możliwość wygrania jednej z dwóch replik ASG dla graczy, którzy wezmą udział we wszystkich 3 zmianach!”